Soğutma sistemlerinden, eşanjör ünitelerinden, boylerlerden, su borularından kireçtaşı tabakasını, pası, mineral tortuları, mikron derecesinde parçalayarak temizleyen kimyasal bir üründür.

• Kireci sirkülasyon esnasında mikronize etme özelliğinden dolayı temizleme sırasında tıkanmalara yol açmaz.

• Bakır, metal borular gibi metallere ve boyalı yüzeylere zarar vermez.

• İnşaat sektöründe; beton ve harç kalıntılarının temizliğinde başarıyla kullanılır.

Kullanım Şekli:

Doğrudan Kullanım: Bir kısım LIME-OUT’u tortuların durumuna göre 5 kısıma kadar suyla karıştırarak bir fırça veya bez parçasıyla malzemelerin üzerine sürünüz. Biraz bekleyerek nüfuz etmesini ve tortuları sökmesini sağlayınız.

Daldırma Yöntemi: Bir havuz veya plastik kap içine koyacağınız LIME-OUT, su karışımına temizlenecek malzemeleri daldırınız. Tortular eriyinceye kadar bekleyiniz. Daha sonra çıkarıp su ile iyice çalkalayınız.

Boylerler: Boylerin suyunu boşaltınız ve ön görülen seviyeye kadar yeniden doldurunuz. 10 litre su için 1 litre LIME-OUT ilave ediniz. Su sıcaklığını 50-60°C’ye yükseltiniz. 60°C’nin üzerine çıkmayınız. Isı yükseltmesi sırasında oluşan gazları dışarı atınız. Ph’ın 4-6 saat süreyle 1,5-2 seviyesinde kalmasını sağlayınız. Gerekiyorsa LIME-OUT ilave ediniz. Ph’ı periyodik olarak kontrol ediniz. Boyleri boşaltarak yeniden suyla doldurunuz. Çalkalama işleminden sonra tamamen boşaltınız. Halâ tortu mevcut ise işlemi tekrar ediniz.

Soğutma Sistemleri: Tüm sistemi boşaltınız. Sistemi yeniden çalışma seviyesine kadar doldurunuz. 10 litre su için 1 litre LIME-OUT ilave ediniz. 5-6 saat sirküle ediniz. Sistem içindeki suyun Ph’ını ölçünüz. Ph’ı 1,5-2 arasında tutmak için gerekliyse LIME-OUT katınız. Sirküle işlemini devam ettiriniz. 5-6 saat sonunda sistemi boşaltıp çalkalayınız. Halâ tortu mevcut ise işlemi tekrar ediniz.

Tüketicinin Dikkatine:

• Deri ve gözle temas ettirmeyiniz.

• Çinko, porselen, galvaniz gibi malzemelerin LIME-OUT’la temizlenmesi sakıncalı olabilir.