SU BAZLI AĞIR YAĞ VE KİR TEMİZLEYİCİ  

Makine dairesi, güverte, yaşam mahalleri, kargo ve balast tankları gibi alanlarda zamanla kullanım, tamir, bakım sonucu oluşan ağır yağ ve kirlerin temizliğinde kullanılan korozif olmayan yüksek temizleme özelliğine sahip su bazlı kimyasal bir üründür.
 

Kullanım Alanı:

Rem-25; makine dairesi, güverte, yaşam mahalleri, kargo ve balast tankları gibi alanlarda zamanla kullanım, tamir, bakım sonucu oluşan ağır yağ ve kirlerin temizliğinde kullanılan korozif olmayan yüksek temizleme özelliğine sahip su bazlı kimyasal bir üründür. Rem-25 içeriğinde toksik kimyasal, solvent, zararlı bileşenler v.s. içermez, biyolojik olarak doğada parçalanabildiği için kullanıcılara ve çevreye zarar vermeden temizlik yapar. Mutfaklarda kuzine ve davlumbaz üzerinde oluşmuş inatçı yağ birikintilerinin temizliğinde idealdir.

 Kullanım Özellikleri ve Avantajları:
- Suda tamamen çözünür.
- Kostik içermez.Hassas metallerde güvenle kullanılır.
- Yanıcı değildir.
- Kapalı alanlarda manüel olarak  güvenle kullanılır.
-Makine dairesi günlük bakımı için  idealdir.
- Ultrasonik temizlikte güvenle kullanılır
- IMO onaylıdır.

Kullanım Şekli: 

1) Genel  Uygulama: Manuel uygulamada, fırçalama, silme, püskürtme yöntemleri ile uygulanabilir. Yoğun kirlerin temizliğinde ürün direkt veya 1/1 su ile seyreltilerek, normal ve hafif kirlerde 1/2 – 1/5 arası su ile seyreltilerek kullanılabilir. Günlük bakım ve makine dairesi paspaslama için 1/20 oranında sulandırılır.Rem-25 in sıcak su ile kulanımı temizliğin daha hızlı ve mükemmel olmasını sağlayacaktır.Mutfaklarda kuzine ve davlumbaz temizliği için 1/1 oranında sıcak su seyreltilerek yüzeye uygulanır.

2) Tank temizliği:  Mineral  ve organik hafif yağların temizliğinde sirkülasyon veya direk injeksiyon yöntemlerinde yıkama devresine her ton su için 1-5 litre dozajlanır. 6 ila 8 saat arası sıcak su ( 50-60 C ) ile sirkülasyon, temizlik için yeterlidir. 

Yukarıda  verilen tank yıkama önerileri,temel yıkama önerileri olup,geminin tank kapasitesi,taşınan malın ve bir sonraki yükün temel özellikleri,zaman tasarrufunun gerekliliklerine göre değişiklikler gösterebilir.Tüm yıkama prosedürleri ve önerileri için lütfen teknik tecrübemizden yararlanınız.

Kullanım Önlemleri:

Pülverize hali solunmamalıdır tahrişe neden olur. Kesinlikle yutulmamalıdır. Yutulduğunda doktora başvurunuz. Cilde temas ettirmeyiniz, teması halinde bol su ve sabun ile cildi yıkayınız. Göze teması halinde bol su ile yıkayınız, gereken hallerde doktora başvurunuz.

Ambalaj: 25 ve 210 litrelik plastik varil.

Ürün Özellikleri:

Görünüm : Pembe renkli sıvı.
Özgül Ağırlık : 1,0 g/cm3 ( 20 C de )
pH : 12-13
Parlama Noktası : -
Korosif Etki : Alüminyum üzerinde kullanmayınız.

  Fiyat Teklif Formu
Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doldurunuz
 Ad Soyad * :
 E-posta :
 Telefon * :
 GSM :
 Eklemek İstediğiniz Diğer Bilgiler * :
Güvenlik Kodu
: (İşlem sonucunu giriniz)
* Zorunlu Alanlar