YAKIT İYİLEŞTİRİCİ  

Petro-Sol 1 tanklarda slaç oluşumunu önler, tüm yakıt sisteminin temiz kalmasını sağlar, yakıt asitlerini nötrleştirerek tüm tanklarda ve yakıt sistemi elemanlarında korozyon oluşumunu engeller, daha iyi yanma için gerekli ince yakıtı temin eder.
 

Kullanım alanı:  

Gemilerde ana makineler, dizel jeneratörler, kazan brülörlerinde kullanılan yakıtların bünyesinde bulunan parafin, asfalten karbon artıkları, tortular gibi çeşitli yakıt bileşenleri depolama, transfer süreçlerinde olduğu gibi yakıtın seperasyonu ve yanma süreçlerinde de türlü zorluklara sebep olurlar.

Depolama esnasında tank tabanına çökerek slaç oluştururlar ve oluşan bu birikinti belli bir zaman sonra tank alıcısına kadar ulaşarak store tanklardaki yakıtın settling tank’a transferini imkansız hale getirir. Yine seperasyon anında yakıtın önemli bir kısmının seperatörler vasıtasıyla slaç tankına gönderilmesine sebep olurken seperatör bawl ve disklerinde yoğun kirlilik oluşumuna sebep olur. Yakıt sistemi elemanlarında özelliklede filtrelerde tıkanmalara varabilen kirliliklere sebep olurlar. 

Petro-Sol 1 tanklarda slaç oluşumunu önler, tüm yakıt sisteminin temiz kalmasını sağlar, yakıt asitlerini nötrleştirerek tüm tanklarda ve yakıt sistemi elemanlarında korozyon oluşumunu engeller, daha iyi yanma için gerekli ince yakıtı temin eder.

Kullanım Özellikleri ve Avantajları:

- Tank tabanlarında oluşabilecek slaç önler
- Seperatör ve filtrelerin temizlik sürelerini uzatır.
- Yakıt pompaları, enjektörler gibi yakıt sistemi elemanlarının bakım zamanlarını uzatır.
- Yakıt hiterleri, enjektör, yakıt pompası, brülör memesi, yakıt filtreleri temizliğinde kullanılabilir.

Kullanım şekli:

Petro-Sol 1 iyi bir karışım gerektirdiği için bunker operasyonu esnasında store tanka katılabileceği gibi transfer esnasında transfer pompası vakum hattına çektirilerek de kullanılabilir.

Dozaj Miktarı:
2-4,5 ton yakıt için 1lt’dir

Yukarıda verilen dozaj miktarı tavsiye edilen değerlerdir, Yakıtın durumuna göre dozaj miktarı artırılıp azaltılabilir.

Kullanım Önlemleri: 

Konsantre ürünü alevden ve ateşten uzak tutunuz. Cilt ve göze temasından sakınınız. Teması halinde bol su ile durulayınız. Ürünün buharının solumayınız. Ürünü yutmayınız.

Ambalaj: 25 ve 210 kg lık sac varil.

Ürün Özellikleri:

Görünüm : Berrak Şeffaf Sıvı.
Özgül Ağırlık : 1,0 gr/cm3 ( 20 ºC de )
pH : -
Parlama Noktası : 90 ºC
Korosif Etki : Metallerde yok. Plastik, kauçuk, boya için ön deneme yapınız.

  Fiyat Teklif Formu
Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doldurunuz
 Ad Soyad * :
 E-posta :
 Telefon * :
 GSM :
 Eklemek İstediğiniz Diğer Bilgiler * :
Güvenlik Kodu
: (İşlem sonucunu giriniz)
* Zorunlu Alanlar